The students on the track team are buying new uniforms. T-shirts (t) cost $12, pants (p) cost $15, and a pair of shoes (s) costs $45. If the team has a budget of $2,500, write a mathematical sentence that represents how many of each item they can buy.
Correct
Incorrect
0
0
Your Cart
Your cart is empty
Login
Accessing this course requires a login. Please enter your credentials below!